راز زیبایی چیست؟

 

آیا می دانید ، چگونه می توانید از پوست خود مراقبت کنید. به خاطر داشته باشید که اگر خودتان نخواهید، جوش ها هرگز نمی توانند زندگی را به کامتان تلخ کنند.

آیا می دانید ،پوست از چه بافت هایی تشکیل شده است؟
«پوست بافتی است که از بیرون زدن استخوان ها از بدن جلوگیری می کند. درست مانند پوششی که روی کوسن ها می کشند. پوست از اندام های داخلی بدن در برابر صدمات محافظت می کند.»

چه عواملی بر پوست بدن تأثیر می گذارند؟
داشتن پوستی سالم می تواند نشانه ای از سلامت عمومی بدن باشد. اگر رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و از بیماری خاصی رنج نبرید، پوستان باید شفاف و لطیف باشد. اگر برای مدتی طولانی بیمار بوده اید یا رژیم غذایی مناسبی نداشته باشید، ممکن است پوستتان کدر و حتی تیره تر به نظر برسد. این تغییر حالت، نشانه ای از عدم سلامتی و حاکی از این است که پوست نیز مانند سایر اعضای بدن انرژی لازم را برای حفظ طراوت و شادابی خود دریافت نمی کند.
به غیر از سلامتی عمومی بدن، سرما و گرما نیز روی پوست شما تأثیر نامطلوب می گذارند؛ به خصوص اگر در هوای بسیار سرد و یا بسیار گرم از پوست خود محافظت نکنید. علاوه بر این موارد، شاید شما به دو عامل دیگری که ظاهر پوست را تحت تأثیر قرار می دهد، توجهی نداشته باشید؛ یعنی حالت های روحی و هورمون ها.
پیش ازدوران بلوغ، هورمون ها تأثیری روی ظاهر پوست ندارند، زیرا مقدار هورمون های که در خون ترشح می شوند به وسیلة سلول های بدن می رسند، بسیار کم است. با وجود این، حتماً متوجه شده اید که حالتهای روحی (احساسات) بر ظاهر پوست شما تأثیر ی گذارند. شاید وقتی خوشحال یا نگران هستید، پوست صورتتان قرمز شده و یا وقتی دچار ترس و دلهره شده اید، رنگ پریده به نظر برسید. اینها واکنش های بسیار کلی بدن هستند و در همة افراد بزرگسال و نوجوانان به یک شکل ظاهر می شوند.

8 سال پیش