من در زیر به شما پیشنهادهایی را ارائه می‌دهم تا بتوانید بدون این که به درس‌هایتان لطمه بخورد کار کنید و درآمد کسب کنید:
1. وظایفی را بر عهده بگیرید و بابتشان پول بگیرید.
2. اگر در ورزش مستعد هستید با دوستانتان در تورنمنت‌های ورزشی شرکت کنید. متاسفانه مسابقات فوتبال ایده خوبی نیست؛ اما اگر در تنیس جدی هستید می‌توانید در تورنمنت‌های تنیس ثبت نام کنید و هر بار که مرحله‌ای را با موفقیت پشت سر می‌گذارید مبلغی را دریافت کنید. شنا یا اسنوکر هم ایده خوبی است. اگر می‌خواهید بیشتر لذت ببرید با دوستانتان به این تورنمنت‌ها بروید.
3. کارهای خانه را انجام دهید و بابتش از والدینتان پول دریافت کنید. سعی کنید کارهایی را انجام دهید که اصولا برای انجامشان به افراد حرفه‌ای مراجعه می‌شود. با والدیتان ارزان‌تر حساب کنید تا این قبیل کارها را به شما بسپارند. می‌توانید خانه را تمیز کنید یا ظرف‌ها و لباس‌ها را بشویید. اما به یاد داشته باشید که اگر این کارها را درست انجام ندهید والدینتان پشیمان می‌شوند. سعی کنید با آن‌ها صحبت کرده و نظرشان را به این طرح جلب کنید.
4. چمن‌های خانه‌های همسایه را کوتاه کنید. این کار سختی است و مجبورید روزهای تعطیل‌تان را وقف کار کنید؛ اما پول خوبی به دست می‌آورید. سعی کنید مراقب باشید که ابزار کار را سالم تحویل بدهید.
شما همچنین می‌توانید برای خودتان کار کنید.
5. می‌توانید چند نفر را برای خودتان استخدام کنید. می‌توانید دوستانتان را برای کوتاه کردن چمن‌ها استخدام کنید. یا در مدرسه جشنی برگزار کنید تا بهترین دانش آموزان را در زمینه‌های مختلف معرفی کنید. می‌توانید برای این جشن ورودیه تعیین کنید یا بلیت بفروشید.
6. بگذارید پول برایتان کار کند. یعنی از آن استفاده کنید تا پول بیشتری به دست بیاورید. پول توجیبی ماهانه خود را پس‌انداز کنید. به یاد داشته باشید که پس‌انداز کردن هر چه قدر هم که کوچک باشد موثر است. قلک خود را جایی بگذارید که جلوی چشمتان باشد. این باعث می‌شود که هر وقت نگاهتان به قلکتان می‌افتد پولی داخل آن بیاندازید. پول خردهایی که جمع شده را به بانک ببرید تا آن‌ها را بدون پرداخت کارمزد به اسکناس تبدیل کنید.
7. برای جمع‌آوری زباله‌ها پول دریافت کنید. مثلا هر بار ده دلار بخواهید. اگر کار شما خوب باشد می‌توانید تا مدت‌ها از این راه پول خوبی به دست آورید. می‌توانید برای پیدا کردن شغل مناسب در روزنامه محلی آگهی دهید.
8. برف پارو کنید. برای هر خانه متوسط 10 تا 20 دلار دریافت کنید یا مثلا هفته‌ای 30 دلار بگیرید تا برف‌های یک خانه را پارو کنید. هر بار که برف می‌آید این کار را بکنید. اگر کارتان خوب باشد حتی می‌توانید دستمزدتان را پیش از انجام کار دریافت کنید.
9. می‌توانید آگهی‌های شرکت‌ها را برایشان توزیع کنید.
10. می‌توانید در مدرسه یا اتوبوس دستفروشی کنید. آدامس، نوشابه، شکلات و دیگر خوراکی‌ها همیشه خواهان دارند. مثلا اگر یک دونات 20 سنتی را 60 سنت بفروشید می‌توانید با پول آن دو دونات دیگر بخرید و به فروش برسانید.
11. فقط به افراد مورد اعتمادتان قرض بدهید. حقیقت این است که این که کسی دوست شماست به این معنی نیست که فرد مورد اعتمادی است. گاهی قرض دادن به دوستان قمار کردن است.
می‌توانید کار مورد نظرتان را آگهی کنید. به یاد داشته باشید که باید در آگهی خود قیمت هر خدمتی که ارائه می‌دهید را ذکر کنید. اگر می‌توانید کالایی تولید کنید و 10 تا 20 درصد گرا‌ن‌تر از هزینه تولید، محصول خود را به فروش برسانید. فقط به فکر پول درآوردن نباشید. به اطراف خود دقت کنید و ببینید کسب‌و‌کارها چگونه کارگران خود را سازماندهی می‌کنند. افراد ثروتمند صاحب کسب‌و‌کار خود هستند. این افراد دانش پول در آوردن را دارند. خوب لباس بپوشید. این باعث می‌شود که مسوولیت‌پذیرتر به نظر بیایید.
افکار خود را منظم کنید و یک برنامه ساده برای پول در آوردن داشته باشید. کار زیاد می‌تواند شما را بیش از حد خسته کند و برای بدن در حال رشد شما خوب نباشد. گاهی می‌توانید در یک کمپ تابستانی کار پیدا کنید. این کار مفید است چون با درس‌هایتان تداخل پیدا نمی‌کند. ضمنا می‌توانید کارهای آنلاین پیدا کنید. برای یافتن این مشاغل باید در اینترنت جست‌وجو کنید.
زمانی که در مدرسه کسب و کار راه می‌اندازید قیمت‌ها را بالا نبرید. اگر بتوانید یک آدامس 40 سنتی را 55 سنت بفروشید هم کمی سود به دست می‌آورید هم مشتریانتان را حفظ می‌کنید. اجناس قدیمی خود را بفروشید. اجناسی مانند اسباب بازی، کفش یا لباس‌هایتان را به فروش بگذارید تا مشتری پیدا کنید.
فراموش نکنید که آگهی‌های خود را در صندوق پستی نیاندازید زیرا در برخی از نقاط این کار غیر قانونی است. می‌توانید آگهی‌های خود را روی در یا روی صندوق پستی بچسبانید یا در صندوق‌های مخصوص روزنامه بیاندازید. ضمنا در مدرسه قوانین را رعایت کنید. مثلا اگر آدامس جویدن ممنوع است بهتر است آدامس نفروشید. همیشه قوانین را در نظر بگیرید.
هنگام فروش اجناس خود از پدر و مادرتان اجازه بگیرید. ضمنا قبل از فروش ارزش واقعی کالا را در نظر بگیرید.
فراموش نکنید که به عنوان یک نوجوان اولویت با تحصیل است. درس و مشق را فدای پول درآوردن نکنید. پول داشتن خوب است، اما باید درس بخوانید تا در آینده بتوانید ثروتمند شوید. اما مطمئن شوید که کار خود را به بهترین نحو انجام می‌دهید تا مشتری‌های خود را از دست ندهید.
باز هم تاکید می‌کنم که پول قرض دادن می‌تواند دوستی‌ها را نابود کند.